duminică, 8 iulie 2012

REZULTATE DANUBE DELTA CUP 2012

Sambata 07 iulie 2012 incepand cu ora 09.00 dimineata sa desfasurat la Sala Polivalenta a doua editie a concursului de kyokushin karate DANUBE DELTA CUP dupa reguli de full contact knock down.
Concursul a fost organizat de Clubul NIPPON BUDO SPORT in parteneriat si principal finantator Primaria Tulcea.
14. Nippon Dojo Tulcea - antrenor Feodorov Paul;
La acest concurs a fost un numar de sportivi participanti  de 170 la 36 de categorii numai de kumite ( lupta full contact) din care 5 categorii au fost numai seniori si senioare.
Presedintele Comisiei de arbitraj a fost Bradu Gheorghe Sibiu si arbitrii principali au fost Gliga Marius din Oradea, Radu Bolojan din Cluj si Domsa Calin din Zalau.
NIPPON BUDO SPORT - prin asociatiile care le are a obtinut urmatoarele rezultate:
 - Nippon Dojo Tulcea : 12 medalii de aur, 5 medalii de argint si 4 de bronz;
 - Ronin Dojo Babadag : 2 medalii de aur, 3 medalii de argint si 2 de bronz;
 - Shogun Dojo Sarichioi : 1 de argint si 7 de bronz;
 - Sun Rise Dojo Sulina : 1 de argint si 3 de bronz;
Acest concurs nu ar fi putut avea loc fara parteneriatul si sprijinul finaciar al Primariei Tulcea, JT Grup, Bio Lact, Restaurnatul Marinarul, Hotel Atlantis, Livamex, Terra Construct, Mirex Publicitate, DJST Tulcea, Radio Delta, Ziarul Delta, Ziarul Obiectiv, dl doctor Suciu Valentin, dl doctor Valcu si serviciului de ambulanta Tulcea si a altor sponsori care au dorit sa ramana anonimi dorim sa le MULTUMIM PE ACEASTA CALE!
Deoarece maine dimineata membrii Clubului nostru vom pleca in Tabara de Vara anuala vom reveni cu poze si amanunte despre concurs la intoarcere.

Pentru sportivii castigatori care au urcat pe podium pentru locurile 1,2 si 3 organizatorii au oferit cupe, medalii, diplome, plachete si premii in bani la locurile 1 de la categoriile de seniori.
Cu toate ca a fost un numar mai mic de participanti fata de prima editie, concursul a fost de un grad de dificultate mai mare si cu un nivel ridicat calitativ tehnico tactic.
Speram ca la a treia editie sa fie cel putin la acest nivel de anul acesta, sa participe mai multe cluburi si sportivi si noi in calitate de organizatori sa avem sponsori mai multi ca sa putem oferii premii si mai consistente.