Loading...

duminică, 20 octombrie 2013

REZULTATE " CUPA SHOGUN RAZELM " SARICHIOI 2013 EDITIA A-II-A

Comuna Sarichioi, sambata 19 octombrie 2013, aparent o localitate normala din judetul Tulcea a fost gazda unui mare eveniment sportiv.
La sala de sport din comuna incepand cu ora 10.00 a avut loc concursul judetean de karate full contact " CUPA SHOGUN RAZELM " editia a - II - a.
La aceasta editie au participat la cele 2 probe de concurs kata si kumite 83 de sportivi de la 7 asociatii sportive din 5 localitati dupa cum urmeaza :
 1. Nippon Budo Sport - sectia Honbu Dojo Tulcea - antrenor Panuta Nicolaie 3 Dan
                                    - sectia Gladiatorii Dojo Tulcea - antrenor Feodorov Paul 2 Dan
                                    - sectia Samuraii Dojo Tulcea - instructor Graur Marius 1 Kyu
 2. A. S. Ronin Dojo Babadag - antrenor Panuta Nicolaie 3 Dan
 3. A. S. Sun Rise Dojo  Sulina - instructor Praz Laurentiu 2 Kyu
 4. A. S. Kanamura Dojo Isaccea - asistent instructor Mocanu Crisitian 3 Kyu
 5. A. S. Shogun Dojo Sarichioi - asistent instructor Visan Costin 3 Kyu




Comisia de arbitraj a fost formata din urmatorii:
  Invitat de onoare - Sensei Popescu Sorin 4 Dan , Buzau

  Presedinte comisie arbitraj - Sensei Panuta Nicolaie 3 Dan, arbitru international categ B , Tulcea
  1. Judecator - Senpai Feodorov Paul 2 Dan , Tulcea
  2. Judecator - Senpai Graur Marius 1 Kyu, arbitru international categ C, Tulcea
  3. Judecator - Senpai Praz Laurentiu 2 Kyu, Sulina
  4. Judecator - Senpai Halchin Laurentiu 2 Kyu, Tulcea
  5. Judecator - Senapi Roman Robert 4 Kyu, Tulcea
Au ajutat la tatami pentru buna desfasurare urmatorii: Babusca Florin, Mocanu Cristian,Visan Costin, Dutu Alexandru, Marinescu Andreea, si Dragan Andreea.

La proba de kata sau inscris 78 de sportivi la 8 categorii de varsta si nivel ( grade ).
Castigatorii celor 8 categorii au fost urmatorii sportivi:

                KATA INCEPATORI  SUB  7 ANI
1. Panuta Albert - Samuraii Dojo Tulcea
2. Croitoru Andrei - Ronin Dojo Babadag
3. Timofei Mihnea - Gladiatorii Dojo Tulcea
                KATA INCEPATORI  SUB 8 ANI
1. Petcu Andrei - Gladiatorii Dojo Tulcea
2. Pascale Bianca - Shogun Dojo Sarichioi
3. Tuidea Catalin - Gladiatorii Dojo Tulcea
                KATA INCEPATORI  SUB 10 ANI
1. Niftode Sebastian - Kanamura Dojo Isaccea
2. Dragan Mihai - Gladiatorii Dojo Tulcea
3. Gheorghiev Stefan - Kanamura Dojo Isaccea
                KATA INCEPATORI PESTE 10 ANI
1. Dunaev Lavinia - Samuraii Dojo Tulcea
2. Calina Alexandra - Ronin Dojo Babadag
3. Onichi Ionut - Honbu Dojo Tulcea
               KATA CENTURI ORANGE SUB 11 ANI
1. Agafon Raluca - Shogun Dojo Sarichioi
2. Danescu Antonina - Shogun Dojo Sarichioi
3. Bejenaru Alisia - Shogun Dojo Sarichioi
               KATA CENTURI ALBASTRE SUB 10 ANI
1. Oniceanu Florian - Gladiatorii Dojo Tulcea
2. Bolohan Ovidiu - Ronin Dojo Babadag
3. Feodor Elisabeta - Shogun Dojo Sarichioi
               KATA CENTURI ALBASTRE PESTE 10 ANI
1. Ismail Andrei - Gladiatorii Dojo Tulcea
2. Dragan Andreea - Honbu Dojo Tulcea
3. Lovin Paul - Samuraii Dojo Tulcea
               KATA OPEN
1. Visan Costin - Honbu Dojo Tulcea
2. Uncu Vlad Constantin - Gladiatorii Dojo Tulcea
3. Visan Ionut - Honbu Dojo Tulcea


La categoria de kumite ( lupta full contact ) sau inscris 73 de sportivi la 18 categorii de greutate si varsta:
Castigatorii celor 18 categorii au fost urmatorii sportivi:

                   KUMITE COPII OPEN MIXT SUB 5 ANI
1. Moldoveanu Melania - Gladiatorii Dojo Tulcea
2. Croitoru Andrei - Ronin Dojo Babadag
3. Toma Ayann - Samuarii Dojo Tulcea
                   KUMITE COPII OPEN MIXT SUB 6 ANI
1. Timofei Mihnea - Gladiatorii Dojo Tulcea
2. Panuta Albert - Samuraii Dojo Tulcea
3. Barcer Bogdan - Shogun Dojo Sarichioi
                   KUMITE COPII BAIETI OPEN SUB 7 ANI
1. Boboc Petre Laurentiu - Gladiatorii Dojo Tulcea
2. Cernea Adelina - Ronin Dojo Babadag
3. Apolozan Iustinian - Ronin Dojo Babadag
                    KUMITE BAIETI OPEN SUB 8 ANI
1. Petcu Andrei - Gladiatorii Dojo Tulcea
2. Balan Adrian - Samuraii Dojo Tulcea
3. Ungureanu Adrian - Gladiatorii Dojo Tulcea
                   KUMITE FETE  8 - 9 ANI SUB 30 KG
1. Pascale Bianca - Shogun Dojo Sarichioi
2. Croitoru Bianca - Ronin Dojo Babadag
3. Nichifor Alexandra - Shogun Dojo Sarichioi
3. Ivanov Evelina - Shogun Dojo Sarichioi
                   KUMITE BAIETI 8 - 9 ANI SUB 28 KG
1. Chiriac Sebastian - Sun Rise Dojo Sulina
2. Dragan Mihai - Gladiatorii Dojo Tulcea
3. Razem Sebastian - Gladiatorii Dojo Tulcea
                   KUMITE BAIETI 8 - 9 ANI SUB 32 KG
1. Moldoveanu Iustinian - Gladiatorii Dojo Tulcea
2. Vasiliu Vladut - Sun Rise Dojo Sulina
3. Tuidea Catalin - Gladiatorii Dojo Tulcea
                   KUMITE BAIETI 8 - 9 ANI SUB 36 KG
1. Oniceanu Florian - Gladiatorii Dojo Tulcea
2. Avram Alexandru - Ronin Dojo Babadag
3. Babusca Emanuel - Gladiatorii Dojo Tulcea
                   KUMITE BAIETI 8 - 9 ANI PESTE 36 KG
1. Uncu Vlad Constantin - Gladiatorii Dojo Tulcea
2. Mihailov Tiberiu - Sun Rise Dojo Sulina
3. Dragut Adrian - Gladiatorii Dojo Tulcea
                   KUMITE FETE 10 - 11 ANI SUB 35 KG
1. Feodor Elisabeta - Shogun Dojo Sarichioi
2. Colcer Alexia - Kanamura Dojo Isaccea
3. Danescu Antonina - Shogun Dojo Sarichioi
                  KUMITE FETE 10 - 11 ANI PESTE 35 KG
1. Vatuiu Ana Maria - Samuraii Dojo Tulcea
2. Dunaev Lavinia - Samuraii Dojo Tulcea
3. Agafon Raluca - Shogun Dojo Sarichioi
3. Bajenaru Alissia - Shogun Dojo Sarichioi
                 KUMITE BAIETI 10 - 11 ANI SUB 35 KG
1. Militaru Adrian - Samuraii Dojo Tulcea
2. Andrei Nicolaie - Shogun Dojo Sarichioi
3. Gheorghiev Stefan - Kanamura Dojo Isaccea
                 KUMITE BAIETI 10 - 11 ANI SUB 40 KG
1. Radulescu Lucian - Gladiatorii Dojo Tulcea
2. Calcan Cristian - Ronin Dojo Babadag
3. Stir Marian Vasile - Shogun Dojo Sarichioi
                KUMITE BAIETI 10 - 11 ANI SUB 45 KG
1. Agheorghesi Virgil - Gladiatorii Dojo Tulcea
2. Dorascu Marian - Kanamura Dojo Isaccea
3. Codres Lucian - Shogun Dojo Sarichioi
                KUMITE BAIETI 10 - 11 ANI PESTE 45 KG
1. Sandu Sebastian Gabriel - Gladiatorii Dojo Tulcea
2.Ismail Andrei Resat - Gladiatorii Dojo Tulcea
3. Alexandru Cristian - Gladiatorii Dojo Tulcea
                   KUMITE FETE OPEN 13 - 14 ANI
1. Calin Alexandra - Ronin Dojo Babadag - TITLU DE CEL MAI BUN SPIRIT DE LUPTATOR
2. Marcu Georgiana - Kanamura Dojo Isaccea
3. Praz Georgiana - Sun Rise Dojo Sulina
                 KUMITE BAIETI 13 - 14 ANI SUB 55 KG
1. Cesarato Andrea Cristian - Gladiatorii Dojo Tulcea
2. Lovin Paul -Samuraii Dojo Tulcea
3. Rotariu Adrian - Sun Rise Dojo Sulina
                  KUMITE BAIETI 13 - 14 ANI PESTE 55 KG
1. Visan Ionut - Honbu Dojo Tulcea
2. Cochici Adrian - Samuraii Dojo Tulcea
3. Suerica Bogdan - Gladiatorii Dojo Tulcea







Concursul a inceput la ora 10.00  cu intrarea sportiviilor si a arbitriilor pe tatami pe ritmul imnului de karate kyokushin, dupa care ca la orice deschidere oficiala a unui eveniment important s-a intonat imnul Romaniei, sau prezentat cluburile, antrenorii, arbitrii, organizatorii, partenerii si sponsorii.Concursul a inceput cu proba de kata, la ora 12.00 conform programului s-a terminat concursul de kata, dupa care a urmat  o pauza de 30 minute ca sportivii sa se pregateasca pentru proba de kumite.
La ora 12.30 a inceput proba de kumite care s-a incheiat la ora 16.00 , spectacolul martial s-a incheiat cu festivitatea de premiere, care a fost oficiata de domnul primar Finoghen Cristian a comunei Sarichioi.




Marii castigatori ai acestui concurs au fost copii care au trecut prin toate stariile unui concurs : bucurie, fericire, satisfactie  dar si durere, plansete, neputinta.
Sloganul acestui concurs a fost ca in multe altele " RESPECT - ONOARE - SPIRIT " care este si sloganul japonezilor care incercam sa-l predam si acestor copii minunati cu niste parinti de exceptie.
Partenerii acestui concurs au fost : PRIMARIA COMUNEI SARICHIOI
                                                    SCOALA GENERALA SARICHIOI
                                                    NIPPON BUDO SPORT TULCEA
Sponsorii evenimentului martial: SC JOHN AGRO LAND SRL
                                                SC JUST ORGANIC SRL
                                                SC KONSTANT GROUP SRL
                                                SC STRATEGIC PROTECTION GROUP SRL
                                                SC BIO LACT SRL
                                                SC OVIDIU CADASTRU SRL
                                                domnul NICHIFOR ALEXANDRU
                                                domnul NICHEI GEORGE
                                                domnul PASCALE OCTAVIAN
Suportul medical si primul ajutor la concurs a fost asigurat de domnul doctor Suciu Valentin care ca totdeauna de 20 de ani este medicul clubului nostru la orice eveniment si de o echipa a ambulantei Delta.
Multumim tuturor factorilor ce sau implicat in acest eveniment martial parteneri, sponsori, suporteri, dar mai ales parintiilor copiilor care practica karate care sau dovedit inca o data ca sau intrecut in calitatea de organizatori de evenimente sportive deosebit de frumoase.




Osu!

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu